نمایشگر دسته ای مطالب

آخرین خبرها

نمایشگر دسته ای مطالب

22 10 2021

نشست شورای مدیریت آموزش عالی گیلان با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزار شد

هشتمین نشست شورای مدیریت آموزش عالی گیلان با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد. دکتر علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به وجود شرکت‌های دانش‌بنیان در استان گیلان اظهار کرد: در گیلان فقط ۷۱ شرکت دانش‌بنیان فعال است که انتظار داریم حداقل هزار شرکت دانش‌بنیان در گیلان فعال باشد. وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از فعالیت فعال‌ترین کمیسیون‌های مجلس محسوب می‌شود گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم پیش از هر دوره دیگر فعالیت‌های قابل قبولی داشته و طرح‌هایی ازجمله رتبه‌بندی فرهنگیان بهشت تولید دانش‌بنیان‌ها را موردبررسی و تصویب کرده است. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به همسایگی گیلان با سه کشور و لزوم استفاده از این ظرفیت افزود: در مورد دهکده ورزشی آموزش عالی کشور و نیازهایی که این مرکز دارد با وزیر مربوطه رایزنی کرده و پیگیر این مطالبه خواهیم بود. دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این نشست گفت: گیلان دارای یک‌صد هزار دانشجو بوده که ۶۸ درصد از دانشجویان گیلان در مقطع کارشناسی، ۱۲ درصد در مقطع کاردانی و ۲۰ درصد هم در مقطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می‌کنند. دکتر رضی با بیان اینکه دانشگاه گیلان دارای ۱۸ هزار نفر دانشجو بوده که ۴۰ درصد آن‌ها در حال تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند، افزود: هشت مرکز تحقیقاتی وابسته به جهاد کشاورزی در گیلان وجود دارد. وی با اشاره به اینکه گیلان با هیجده هزار دانشجو بزرگ‌ترین دانشگاه جامع شمال کشور محسوب می‌شود، گفت: دانشگاه گیلان در گروه اول رتبه بندی دانشگاه های کشور قرار دارد. وی با اشاره به کسر سه درصد درآمد دانشگاه‌ها گفت: آموزش‌وپرورش از پرداخت انرژی معاف شده‌اند و خواسته ما این است که این معافیت برای دانشگاه‌هایی که این الگو را رعایت می‌کنند را شامل شود. قائم مقاوم وزیر علوم در گیلان با بیان اینکه یکی از درخواست‌ها اصلاح قوانین و مقررات است گفت: افزایش سهم استان گیلان از اعتبارات عمومی کشور برای توسعه آموزش عالی و حمایت از ایجاد دهکده ورزشی آموزش عالی کشور در استان گیلان بنا بر تفاهم‌نامه استانداری و وزارت علوم در دو سال اخیر از دیگر درخواست‌های استانی ما و کمیسیون آموزش و تحقیقات است. وی با بیان اینکه تأمین اعتبار کافی جهت توسعه زیرساخت‌های پژوهشی دانشگاه استان با اعتبار کافی برای تکمیل پروژه دانشگاه علوم پایه دانشگاه گیلان از خواست‌های استانی ماست، تصریح کرد: حمایت از توسعه آموزش عالی در شرق گیلان از طریق توسعه دانشگاه فنی مهندسی شرق گیلان و حمایت از بین‌المللی شدن دانشگاه‌های استان با در نظر گرفتن ردیف مستقل برای آن و حمایت از توسعه تحصیلات تکمیلی و تصویب رشته‌های مهارتی برای دانشگاه‌های استان گیلان است. شایان ذکر است در این نشست هر یک از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه های استان به بیان نظرها و دیدگاه های خود در ارتباط با مسائل آموزش عالی استان پرداختند.

17 10 2021

هفتمین نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان برگزار شد

هفتمین نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان با حضور اعضای شورا با محوریت برنامه ریزی جهت از سرگیری آموزش حضوری در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان گیلان برگزار شد. دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این نشست ضمن اشاره به ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اختیار عمل به شورای مدیریت استانی برای از سرگیری آموزش های حضوری با توجه به شرایط حاکم بر هر استان، مهمترین چالش ها، اصول و راهکارهای این موضوع را تشریح و از اعضای شورا خواست تمام تلاش خود و زیر نظام های مربوطه را جهت تامین زیرساخت های مورد نیاز آموزش حضوری  و ترکیبی بکار گیرند. دکتر آبتین حیدر زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست به تشریح پروتکل های مورد نیاز برای آموزش حضوری پرداخت و از آمادگی آن دانشگاه برای تکمیل فرایند واکسیناسیون دانشگاهیان استان گیلان و پایش مداوم میزان آمادگی مراکز آموزش عالی استان و همچنین ارائه راهکارهای عملی برای فراهم نمودن مطلوب زیرساخت های آموزشی، اعلام آمادگی و همکاری نمود. گفتنی است در انتهای این نشست هر یک از اعضا به بیان دیدگاه ها و موضوعات مرتبط با زیرنظام های مرتبط با خود را درباره چگونگی از سرگیری آموزش حضوری پرداختند و مقرر شد اعضای شورای مدیرت آموزش عالی ضمن تشکیل شورای راه‌اندازی آموزش حضوری با مسئولیت رئیس مربوطه، تصمیمات این شورا را جهت تایید و توصیب نهایی به دبیرخانه شورای آموزش عالی استان اعلام نمایند.

10 10 2021

ششمین جلسه شورای آموزش عالی استان گیلان برگزار شد

ششمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان با حضور دکتر احمدی سنگری نماینده مردم شهرستان رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و با محوریت بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای بهبود مسائل آموزش، پژوهش و فناوری استان گیلان برگزار گردید.   در این جلسه دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان ضمن اشاره به تصویب سند علم و فناوری استان گیلان، اعلام کرد که بر اساس آن و سایر سندهای بالا دستی برنامه عملیاتی جدید دانشگاه گیلان (1401-1405) در حال تهیه است. رئیس دانشگاه و نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان گیلان ضمن اشاره به سفر اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان گیلان در آینده از روسای مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش استان خواست که مهمترین مسائل زیرنظام های دانشگاهی را احصاء و دسته بندی نمایند و زمینه های افزایش سهم استان گیلان از اعتبارات ملی آموزش و پژوهش و فناوری را فراهم آورند.   دکتر احمدی سنگری نیز در این جلسه ضمن معرفی اعضا و تشریح شرح وظایف و حدود اختیارات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و کارگروه های ذیل آن، توجه ویژه این کمیسیون به استان گیلان را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده رفع نواقص و مشکلات بخش های مختلف آموزش و پرورش و آموزش عالی استان  گیلان در دستور کار ویژه این کمیسیون قرار دارد و نتایج بسیار خوب و ارزنده ای از این سفر در استان گیلان محقق خواهد شد.  همچنین در این جلسه اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه ها و موضوعات مرتبط با زیرنظام های آموزشی مرتبط با خود و به ارائه پیشنهادهایی جهت بهره برداری موثرتر از این سفر را ارائه نمودند. در این جلسه همچنین مقرر شد روسای کارگروه های چهارگانه شورای مدیریت استانی، موضوعات قابل طرح را برای سفر مذکور در کارگروه های تخصصی بررسی، جمع بندی و اعلام نمایند.

12 08 2021

پنجمین نشست شورای مدیریت آموزش عالی گیلان با محوریت واکسیناسیون دانشگاهیان استان برگزار شد

پنجمین جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان روز سه شنبه 19 مرداد 1400 با حضور روسای دانشگاه های و موسسات آموزش عالی استان گیلان و به میزبانی پارک علم و فناوری استان گیلان برگزار شد. دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان در این نشست ضمن تشریح اقدامات انجام شده در خصوص واکسیناسیون دانشگاهیان استان گیلان و تشکر از همکاری مناسب دانشگاه علوم پزشکی گیلان در انجام واکسیناسیون کارمندان و اعضای هیات علمی دانشگاه های گیلان و برخی دیگر از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان تا کنون، از انجام واکسیناسیون تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه های استان گیلان در سه مرکز  آماده شده در دانشگاه های گیلان، فنی حرفه ای و آزاد طی هفته آینده خبر داد.  دکتر رضی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان نیز گفت: اسامی دانشجویان به تفکیک زیر نظام های آموزشی استان جمع آوری و تجمیع شده که طی نامه ای به معاونت آموزشی وزارت عتف اعلام شده است که پس از انجام هماهنگی ها و اقدامات اولیه توسط وزارت علوم در سطح ملی؛ زمان بندی واکسیناسیون دانشجویان اطلاع رسانی می شود. دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن تشریح ظرفیت های واکسیناسیون در استان، بر آمادگی و همکاری بیش از پیش جهت انجام این مهم و همکاری لازم در این خصوص تاکید کرد. دکتر علی باستی رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان هم در این نشست ضمن تشریح ساختار فناوری در پارک های علم و فناوری استان، گزارش عملکردی از فعالیت های این مرکز طی 8 سال اخیر ارائه کرد و بر آمادگی و علاقه مندی هرچه بیشتر این مرکز جهت توسعه فعالیت های حمایتی، فناورانه و نوآورانه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان تاکید کرد. همچنین در این جلسه سایر اعضا، در خصوص اقدامات و  فعالیت های مرتبط با شورای مدیریت آموزش عالی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

19 07 2021

رؤسای کارگروه های تخصصی شورای مدیریت آموزش عالی استان منصوب شدند

طی احکام جداگانه ای از سوی رئیس دانشگاه گیلان و رئیس دانشگاه معین استان اعضای زیر، به سمت رؤسای کارگروه های تخصصی شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان منصوب شدند. دکتر سیدضیالدین میرحسینی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان) نائب رئیس کارگروه پژوهش و فناوری دکتر محمد دوستار (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان) رئیس کارگروه آموزش دکتر سعید صادقی (رئیس دانشگاه پیام نور گیلان) رئیس کارگروه فرهنگی و دانشجویی دکتر رسول شمشادی (رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان) رئیس کارگروه مهارت آموزی و کارآفرینی این کارگروه های تخصصی در راستای آیین نامه پیاده سازی آمایش آموزش عالی کشور - مدیریت استانی مؤسسات آموزش عالی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متشکل از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان استان و همچنین اعضای حقیقی در راستای تدوین برنامه های راهبردی، اجرای سیاست های اجرایی، پیگیری به‌موقع مصوبات شورای مدیریت استان، ارائه پیشنهادها و راه کارهای موثر و ارائه گزارش‌های منظم از عملکرد کارگروه استان فعالیت خواهند نمود. شایان ذکر است کارگروه های تخصصی دیگری نیز بر اساس ماموریت شورای مدیریت آموزش عالی و بر حسب نیاز استان تشکیل خواهد شد.

11 06 2021

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در دانشگاه گیلان: دستاوردهای دانشگاه ها در حوزه علم و فناوری غیرقابل کتمان است

دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای مدیریت آموزش عالی در جمع روسای دانشگاه های استان گیلان که به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد گفت: دانشگاه های کشور در طی سالیان گذشته به ویژه ۱۵ سال اخیر به تدریج و تقریبا به صورت شتابنده در حوزه فناوری ورود کرده اند و دستاوردهای بزرگی نیز در بخش های متفاوت علمی از جمله حوزه دانش بنیان و علوم پایه داشته اند. معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تشکیل مراکز کارآفرینی، رشد پردیس های علمی و فناوری ، حمایت از تشکیل شرکت های برخواسته از متن دانشگاه ها و تاسیس آزمایشگاه های مرکزی از جمله اقداماتی است که به توسعه نظام علمی اثر گذار بود. دکتر رحیمی در ادامه با اشاره به تنوع مراکز آموزش عالی در کشور، اضافه کرد: تنوع دانشگاه ها  از جمله پیام نور، علمی و کاربردی، غیردولتی و غیرانتفاعی نشان می‌دهد که طیفی از آموزش عالی متناسب با نیاز فراهم شده ضمن اینکه همه دانشگاه ها در توسعه و ترویج علمی کشور اثربخش و نقش آفرین بودند. وی ادامه داد: البته در توسعه کمی آموزش عالی در برهه ای غیرمتوارن عمل شد و بی رویه توسعه یافت که بخشی از آن ریشه در برخی رقابت هایی دارد که نباید اتفاق می افتاد. معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با بیان اینکه زیرساخت های توسعه علمی و فناوری در گیلان هر سال نسبت به سال های گذشته باید توسعه بیشتری داشته باشد، گفت: هر شهرستان باید مراکز نوآوری و یک مرکز رشد داشته باشد.   دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان گیلان نیز در این نشست گفت: ٨٠ درصد دانشجویان دانشگاه های گیلان شهریه پرداز بوده و بقیه رایگان تحصیل می کنند و هم اکنون ۹۷ هزار دانشجو در دانشگاه های گیلان تحصیل می کنند. دکتر رضی گفت: ١١ درصد دانشجویان در دانشگاه های گیلان در مقطع کاردانی، ٧٠ درصد کارشناسی، ۵. ۱۵ درصد کارشناسی ارشد و ۵. ۳ درصد در مقطع دکتری تحصیل می کنند. رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به فعالیت ٢ هزار و ٢٠٠ عضو هیات علمی در دانشگاه های گیلان افزود: چهار هزار حق التدریسی نیز در دانشگاه های استان برای آموزش دانشجویان فعالیت دارند. وی در ادامه با اشاره به فعالیت شورای مدیریت آموزش عالی گیلان خاطرنشان کرد: در این شورا چهار کارگروه تشکیل شده که هر یک از مراکز آموزش عالی مسئولیت هر کارگروه را بر عهده دارند. دکتر رضی اضافه کرد: کارگروه پژوهش، نوآوری و فناوری با مسئولیت دانشگاه گیلان، مهارت آموزی و کارآفرینی با مسئولیت فنی و حرفه ای، آموزشی با مسئولیت دانشگاه آزاد و  کارگروه فرهنگی و دانشجویی با مسئولیت دانشگاه پیام نور تشکیل شده است.   در این نشست هر یک از روسای دانشگاه های استان نیز به بیان نظرها و دیدگاه های خود در ارتباط با مسائل آموزش عالی استان پرداختند.

07 05 2021

استاندار گیلان: قرار گرفتن دانشگاه گیلان در گروه اول رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور از افتخارات استان است

جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان ظهر امروز با حضور استاندار گیلان، نماینده وزیر علوم در استان و رئیس دانشگاه معین استان، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، پیام نور، جامع علمی-کاربردی، فنی و حرفه ای، آزاد اسلامی،فرهنگیان،بنیاد نخبگان، نماینده موسسات آموزشی غیردولتی و پارک علم و فناوری استان به میزبانی استانداری گیلان برگزار شد.  دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در این نشست گفت: گفتار روشن‌بینانه رسول گرامی اسلام (ص) مبنی بر اینکه هر کسی دانش و حکمت را می‌طلبد از راه و مسیرش وارد شود و امام علی‌ (ع) باب و مسیر صحیح علم و دانش نبوی است را یادآور شد.  دکتر زارع با گرامیداشت هفته معلم و قدردانی از تلاش‌های استادان دانشگاه‌ها برای استمرار و پویایی فرآیند آموزش به دانشجویان افزود: همانگونه که طی افزون بر یک سال اخیر از معلمان برای اهتمامی که در ارائه آموزش به دانش‌آموزان در شرایط کرونایی داشته‌اند، قدردانی می‌کنیم؛ شایسته و بایسته است که از استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز قدرشناسی نماییم.  نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها با خدمات و دستاوردهای علمی، افتخارات بزرگی را در عرصه جهانی برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند، گفت: قرار گرفتن دانشگاه گیلان در گروه اول رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، از جمله این افتخارات برای استان است. دکتر زارع، تمرکززدایی وزارت علوم به استان ها و ایجاد و تفویض اختیارات به شورای مدیریت آموزش عالی استان را فرصت مناسبی برای دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی استان دانشت تا بتوانند با پیشنهادات سازنده و همگرایی در جهت ماموریت های محول شده، بیش از پیش در اعتلای استان کوشا باشند.  استاندار گیلان با طرح انتظار از دانشگاه‌ها برای حمایت از نوآوری و تقویت کارآفرینی از دانشگاه‌ها برای پرورش خلاقیت، حمایت از نوآوری و تقویت کارآفرینی و تصریح اینکه دانشگاهیان برای حل مسائل و مشکلات جامعه، باید مشارکتی فعال داشته باشند، گفت: مجموعه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در استان، باید با هم‌افزایی و بهره گیری از ظرفیتهای ممتاز گیلان، زمینه رشد و ارتقاء جایگاه استان به لحاظ اقتصادی در ابعاد مختلف اقتصاد کشاورزی، دانش بنیان و اقتصاد تجاری را فراهم آورند. وی همچنین با توجه به دغدغه و مشکلات عنوان شده در جلسه به لزوم حل این مشکلات و اهتمام تمامی دستگاه را برای حمایت بیش از پیش آموزش عالی استان تاکید نمود.      دکتر احمد رضی نماینده وزیر علوم و رئیس دانشگاه معین استان نیز در ابتدای این نشست؛ از هم افزایی بیش از پیش واحدهای دانشگاهی استان طی سال های اخیر خبر داد و در خصوص چگونگی و اهداف این شورا تصریح کرد با توجه به تصویب طرح آمایش آموزش عالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ آئین نامه پیاده سازی مدیریت استانی آمایش آموزش عالی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان به عنوان بالاترین مرجع هماهنگی سیاست ها و برنامه های آموزش عالی در سطح این استان تشکیل شده است و دبیرخانه این شورا نیز با مسئولیت هماهنگی و پیگیری اجرایی سازی مصوبات شورا در دانشگاه گیلان ایجاد شده است.   رئیس شورای مدیریت آموزش عالی استان در ادامه مهمترین اهداف ایجاد این شورا را اجرای مأموریت گرایی و ساماندهی مؤسسات آموزش عالی، متناسب‌سازی رشته‌ها با نیازهای منطقه و استان، توسعه متوازن کمی و کیفی فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهش و فناوری استان در سطوح استانی، ملی و بین المللی، رتبه‌بندی و تضمین کیفیت آموزش عالی، ارتقاء مولفه های حرفه ای در پژوهش مانند اخلاق در پژوهش و انجام پژوهش های به روز و ایجاد زیر ساخت و توسعه فعالیت های فناورانه و ارتباط با جامعه و صنعت استان گیلان برشمرد.   رئیس دانشگاه گیلان همچنین به نقش موثر دانشگاه های استان در حل مشکلات مختلف استان و کشور اشاره نمود و خاطر نشان کرد که هم اکنون بیش از 230 طرح ارتباط با جامعه در استان در حال انجام و اقدام است.  دکتر رضی توجه بیشتر به نقش آفرینی موثر دانشگاهیان در کار گروه ها و اتقای های فکر استان را خواستار شد. و با توجه به مشخص بودن نقش موثر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کنترل پاندمی کرونا، خواستار ایجاد همین نقش در ماموریت های دیگر استانی برای دانشگاه های دیگر و ارتباط موثر و قابل اتکای آنها در جامعه شد و برای این مهم حمایت های نهادهای دولتی و تصمیم گیر را خواستار شد.   در این جلسه همچنین اعضای شورای مدیریت آموزش عالی استان ضمن ارائه گزارش توانایی ها و عملکرد واحدهای خود، به بیان دغدغه ها، مشکلات، پیشنهادها و راه کارهای مربوطه در استان اشاره و از نقش موثر این شورا در تحقق اسناد بالادستی آموزش عالی کشور تاکید کردند.

13 12 2020

نخستین نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان برگزار شد

نخستین نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان گیلان با حضور رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در اتاق شورای حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد. در این نشست دکتر احمد رضی نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان با اشاره به تاریخچه شکل گیری شورای مدیریت استانی، تشکیل این شورا را که بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شد، فرصت بسیار مناسبی برای هماهنگی و همکاری بیشتر میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دانست. رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اجرای سند آمایش آموزش عالی کشور، ابراز امیدواری کرد اجرای استانی آمایش آموزش عالی منجر به بهره مندی بیشتر و تصمیمات مناسب تر برای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان گردد.  وی همچنین گفت: سند علم و فناوری استان گیلان با حمایت وزارت علوم و و سازمان برنامه و بودجه در دست تهیه است. در این نشست سایر رؤسای دانشگاه ها و موسسات نیز نظرات خود را در خصوص ساختار شورا، مصوبات و نحوه اجرایی کردن آن بیان کردند.